џо бајден

Пронајдени се 234 резултати на тема „џо бајден“
Вести

Бајден со сопругата и Камала Харис со сопругот служеа оброци во пресрет на Денот на благодарноста (ФОТО)

Американскиот претседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил пакуваа оброци со мисирка и слатки компири во Централната кујна на ДЦ, организација...
Вести

Бајден на колоноскопски преглед, претседателски овластувања кусо време беа пренесени на потпретседателката Харис

Американскиот претседател Џо Бајден вчера, поради задолжителни медицински истражувања, неколку часа беше попречен да ги извршува своите...
Вести

Поради здравствени причини Бајден ја префрла должноста на Камала Харис – Америка ја добива првата жена на претседателската фунцкија

Американскиот претседател Џо Бајден ќе мора привремено да ја префрли должноста на потпретседателката Камала Харис. Оваа одлука е донесена...
Вести

Бајден ги повика американските регулатори да ги разјаснат причините за поскапувањето на горивата на национално ниво

Американскиот претседател Џо Бајден ги повика американските регулатори да ги разјаснат причините за поскапувањето на горивата на...