Скопје сообраќајна контрола

Казнети 125 возачи во Скопје

Казнети 125 возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (05.07.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 125 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 11 санкции, 12 мерки за користење на мобилен телефон при управување, пет мерки за некористење на сигурносен појас, 12 санкции за прекршоци што ги чинат возачи на мотоцикл…

-Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информира МВР.

To top