Вести

Роналд Куман го објави поширокиот список на играчи за ЕП (ФОТО)

Роналд Куман го објави поширокиот список на играчи за ЕП (ФОТО)

Селекторот на холандската фудбалска репрезентација, Роналд Куман, објави поширок список на играчи за Европското првенство во Германија. На списокот на Куман има триесет имиња.

Како што соопшти Фудбалскиот сојуз на Холандија, Куман конечниот список ќе го објави на 29 мај.

 

Најнови вести од Вести

To top