радовиш

Пронајдени се 38 резултати на тема „радовиш“
Хроника

3-ца жители на Радовиш ќе зажалат за прекршувањето на самоизолацијата- 2-ца се возеле низ градот, третиот не бил дома, еве колку треба да платат!

Основното јавно обвинителство Радовиш денеска поднесе предлози за издавање казнен налог против три лица обвинети дека сториле кривично...
Вести

Мицкоски од Радовиш: Домашните компании мора да се поддржат со конкретни проекти и тие се р’бетот на нашата економија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ сподели статус на Фејсбук во кои што пишува дека денеска бил во работна посета на Радовиш и таму остварил посета...
Општини

Инвентивноста и “проектите“ на градоначалникот на Радовиш: По фигарата за коса, компјутер за полицијата

Градоначалникот на Радовиш, Герасим Конзулов, стана мета на потсмев во јавноста откако на жените вработени во општинската администрација...
Општини

Градоначалникот на Радовиш стана мета на потсмев: Се пофали со донацијата од еден компјутер, граѓаните ги вжештија социјалните мрежи

Градоначалникот на општина Радовиш, Герасим Конзулов, вчера на радовишката полициска станица и подарил компјутер. Како што јави локалната...
Хроника

Тешка сообраќајка кај Радовиш: Пожарникарите го сечеле кровот на возилото за да ги извлечат повредените (ФОТО)

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу 14 часот на регионалниот пат Радовиш-Подареш во близина...
Познати

Ја потресе јавноста со наводите дека се разведува, па дојде во Македонија- Анабела во секси издание еве што му порача на Скопје (ФОТО)

Познатата српска пејачка Анабела Џогани вчера беше во посета на Македонија. Таа на својот Инстаграм профил објави видео од Скопје и...