радовиш

Пронајдени се 81 резултати на тема „радовиш“
Општини

Ристов: Културно-деловен центар за подобро функционирање на општината, парк со рекреативен центар и индустриски објекти со повеќе капацитети во Радовиш

Ацо Ристов, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Радовиш денеска изјави дека општината со оваа власт со години назадува...
Општини

Мицкоски: Власта e исплашена, затоа што понудата на ВМРО-ДПМНЕ се нови, мотивирани и свежи кадри, да создадеме иднина која ќе роди нова надеж кај напатениот народот

Нам ни треба да создадеме нова иднина. Нова иднина која што се темели на шанси за обичниот човек. Надежта е способност да се виде светлината...
Општини

Ацо Ристов: Ќе креираме нови работни места за Радовиш, јас сум докажал дека остварувам и создавам успешни приказни

Кога имаш мотив и храброст, ништо не е невозможно. Радовиш заслужува големи работи. На градот му се потребни нова енергија и свежи идеи....
Вести

Членови на СДСМ во Радовиш на протест: Незадоволни од новиот кандидат за градоначалник си ги запалија членските книшки

Членови на СДСМ од Радовиш, приврзаници на актуелниот градоначалник Герасим Конзулов, вчера излегоа на протест поради незадоволството...