Регион се тресеше во соседството

Земјотрес ја стресе Грција

Епицентарот на земјотресот бил на Крит на длабочина од 106 километри.

Земјотрес ја стресе Грција

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција.

Епицентарот на земјотресот бил на Крит на длабочина од 106 километри.

Со оглед на тоа дека станува збор за земјотрес со помал интензитет, се претпоставува дека нема жртви и материјална штета.

To top