грција

Пронајдени се 484 резултати на тема „грција“
Вести

Грчкото МНР ја испрати Вербалната нота: Македонија официјално Северна, а македонската војска ќе ја обучуваат грчки војници!

Атина ја испрати Вербалната нота до Скопје, потврдуваат грчки дипломатски извори, јави дописничката на МИА од Атина. Според информациите...
Вести

Хаос во Грција: Демонстрантите викаа „Македонија е грчка“ и тргнаа кон парламентот, полицијата фрла солзавец

Десетици илјади Грци се собраа на протестот против Договорот од Преспа во Атина. Полицијата во еден момент фрли солзавец, кога демонстрантите...
Вести

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Грците се кренаа на нозе, протест против името Македонија и договорот од Преспа (ВИДЕО)

Денеска во Атина од 14 часот по грчко или 13 часот по македонско време, се одржува нов протест против Договорот од Преспа и името Македонија. Следете...