грција

Пронајдени се 601 резултати на тема „грција“
Регион

Голем шумски пожар кој се гасне и од небо и од земја: На ова место во Грција доколку имате блиски веднаш да ги контактирате

Во централниот дел на Ситонија, на вториот крак на Халкидики, попладнево изби шумски пожар, во кој интервенираат 23 пожарникари со 11 возила...
Регион

Внимавајте ако одите во Грција: Евакуирани хотели, туристи пренесени во спортска сала- има висока опасност од пожари

Од петокот во 19 часот заклучно со вчера, исто така до 19 часот, во Грција избувнале 56 шумски пожари во кои интервенирале 693 пожарникари...
Вести

Секој ден колони возила на граничниот премин Богородица, попладнево вистински хаос и застој- еве колку време се чека за влез во Грција

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничните премини Богородица и Табановце се чека по 30 до 45 минути, информира АМСМ. На...