Регион грција

Земјотрес ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција, јавува ЕМСЦ.

Земјотрес ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран на Крит, на 63 километри од Ираклион, на длабочина од 14 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Земјотресот е регистриран во 9:34 часот по локално време.

To top