Регион Пиреја

Пукање во супермаркет во Грција, има жртва

Наводно, убиениот почнал да го влече пиштолот, но истрелот го усмртил на лице место.

Пукање во супермаркет во Грција, има жртва

Едно лице е убиено, а друго тешко рането во престрелка што се случила во петокот попладне во супермаркет во Пиреја.

Едното лице им подлегнало на повредите, додека другото е итно пренесено во болница. Нивниот идентитет не е соопштен. Полицијата приведе еден осомничен.

Медиумите пренесуваат дека дошло до пресметка меѓу тројца турски државјани, а клиентите кои биле во продавницата во моментот на инцидентот почнале панично да бегаат заедно со вработените.

Едното лице им подлегнало на повредите, додека другото е итно пренесено во болница. Нивниот идентитет не е соопштен. Полицијата приведе еден осомничен.

Тамошните медиуми пренесуваат дека двајца државјани на Турција влегле во продавницата и се упатиле кон делот за овошје и зеленчук. По нив, трет маж влегол во продавницата, извадил пиштол и почнал да пука.

Наводно, убиениот почнал да го влече пиштолот, но истрелот го усмртил на лице место. (МИА)

To top