Копаоник

Пронајдени се 10 резултати на тема „Копаоник“
Регион

ПРИСТИГНА ПРВИОТ СНЕГ ВО СОСЕДСТВОТО: Во омилениот ски центар на Македонците во овој момент врне снег без престан (ФОТО)

Календарски денеска есента пристигна во Европа, но освен тоа во регионот и нашата земја пристигнаа и поладните температури и дождот. И...
Познати

Старлетата го покажа погледот и зимската идила, но малкумина ги интересираше тоа покрај задникот во танга на Станија (ФОТО)

Откако сподели дел од тренингот и го снимаше задникот додека вежбаше, Станија Добројевиќ отпатува со своето момче Марко на Копаоник,...
Познати

Карлеуша среде снегот на Копаоник се соблече само по танга: Задникот цело време и го печеше сонце, а фановите се препотија (ФОТО)

Меѓу првите беше Јелена Карлеуша, која замина на зимски одмор на планина со ќерките Атина и Ника, придружувана од нејзиниот менаџер...
Вести

Сопружниците од Прилеп не патувале надвор од Македонија, но се заразиле со коронавирусот- еве и на каков друг начин се пренесува вирусот

Во Прилеп се регистрирани првите два случаја на заразени од коронавирусот, потврдуваат од Центарот за јавно здравје од Прилеп. Според...
Познати

Вељко ја изненади Богдана среде кафеана на зимување, а потоа ја запеа оваа емотивна песна- поводот разнежни многу фанови (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ (23) во моментов ужива на Копаоник со бремената сопруга Богдана Родиќ (24) каде прославуваат и три години од својата љубовна...
Вести

Утрово падна првиот снег на ова зимско туристичко место во соседството- во Македонија снегот доаѓа за неколку дена! (ФОТО)

На Копаоник во Србија утрово падна првиот снег откако претходно на ова зимско туристичко место во текот на ноќта врнеше дожд. Снегот...