Македонија невреме

ВИДЕО: Невреме го зафати Скопје

Од УХМР информираат дека поголема нестабилност се преместува преку западниот дел на Скопје и слабо се движи кон север до североисток.

ВИДЕО: Невреме го зафати Скопје

Од УХМР информираат дека поголема нестабилност се преместува преку западниот дел на Скопје и слабо се движи кон север до североисток.

Од оваа нестабилност на поширок простор има засилен ветер понекаде пороен дожд, грмежи и појава на град.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EMmedia doo (@kurir.mk_official)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EMmedia doo (@kurir.mk_official)

To top