Македонија УХМР

Променливо време и повремен дожд до крајот на неделава

Во почетокот на следната седмица се очекува нестабилно време со нови поинтензивни врнежи проследени со грмежи, соопшти УХМР.

Променливо време и повремен дожд до крајот на неделава

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб локален дожд. За време на викендот ќе започне да дува јужен ветер и дневната температура ќе биде во пораст.

Минамалната утринска ќе се спушти до минус два, а максималната че достигне 18 степени.

Во почетокот на следната седмица се очекува нестабилно време со нови поинтензивни врнежи проследени со грмежи, соопшти УХМР.

To top