временска прогноза

Пронајдени се 2046 резултати на тема „временска прогноза“
Вести

ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК НИ ДОАЃА ОД УТРЕ – особено рекордот ќе биде срушен во вторник за време на неработниот ден во Македонија!

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Максималната температура ќе достигне 31 степен. Во недела времето ќе биде...
Вести

ПОПЛАДНЕ ДОЖД, СИЛЕН ВЕТЕР И ГРАД – од утре ни доаѓаат пониски утрински температури, а викендов не очекува температурен шок!

Попладне и кон крајот на денот времето во земјава ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и изолирана појава...
Вести

Сончево и топло со услови за нестабилност и појава на пороен дожд попладне, а еве какво време нè очекува во следниот период

Времето денеска е сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот...