временска прогноза

Пронајдени се 1443 резултати на тема „временска прогноза“
Вести

НИ ДОАЃА ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Заборавете на снегот и студот, следува тројно зголемување на температурите – подгответе ја пролетната облека

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи...
Вести

Колку ќе имаме сонце толку ќе имаме и дожд во месец април – во поглед на температурите, подгответе ја оваа облека!

Пролетта иако пристигна календарски во Македонија, речиси цел март имавме студено време Снегот не дружеше до неодамна, а според прогнозата...