Македонија Временска прогноза

Од утре до четврток дожд и снег

Во петок и за време на викендот ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури.

Од утре до четврток дожд и снег

Во вторник и во среда по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност. Од утре попладне до четврток ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, соопшти УХМР.

Поради спуштање на постудена воздушна маса од север, во четврток во попладневните часови ќе започне да дува засилен северен ветер и врнежите ќе преминуваат во снег и на повисоките места.

Во петок и за време на викендот ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури.

Најнови вести од Македонија

To top