Македонија мајката повикува за помош

Исчезна девојче од Скопје, мајката бара помош

Исчезна девојче од Скопје. Утрово тргнало за на училиште, но и се губи секаква трага.

Исчезна девојче од Скопје, мајката бара помош

-Утрово во 7.20 мојата ќерка Вања Ѓорчевска излезе за на училиште и и се губи секаква трага. Облечена е во црни панталони со странични џебови, светло плав џемпер, црна кратка зимска јакна и бели најк патики со кафеава лента на ѓонот. Последен пат е видена во дебар маало на пат кон Песталоци.

Доколку имате било каква информација јавете се на 075 400 816.

Мајката на девојчето видно вознемирена за Курир вели дека утрово Вања била велсела и расположена, и рекла дека ќе се слушнат после првиот час, но и се губи секаква трага.

Најнови вести од Македонија

To top