девојче

Пронајдени се 94 резултати на тема „девојче“
Познати

Познатото девојче од спотот на Чолиќ денес води нов живот: Изгубила сè, едвај ја преживеала војната, а лузните сè уште се тука

Ивана Легин ја пееше познатата песна „Чаје Шукарије“ со една од најголемите sвезди на Југославија, Здравко Чолиќ, кога беше девојче,...
Живот и стил

Ова е НАЈЕМОТИВНОТО видео кое ќе го видите денеска: Еве како роденденот на едно девојче ги стопли и најладните срца (ВИДЕО)

„Ова е најубавата и најемотивната работа што ја видов денес“ беше само еден од илјада коментари од социјалните мрежи на видеоto што...
Занимливости

СТРАШНО ВИДЕО СЕ ВРТИ НИЗ ТИКТОК: Нешто го повлече девојчето под креветот, сцената е навистина морбидна! (ВИДЕО)

Џош Дин, загрижен татко, објави неверојатно видео на Тик Ток од неговата ќерка како нешто ја повлекува под креветот. На снимката од камерата...
Регион

ПЕТРИЊА ЗАВИЕНА ВО ЦРНО: Жителите на Хрватска со солзи во очите го погребаа девојчето кое го загуби животот во катастрофалниот земјотрес

Погребот на девојчето Лора Цвијиќ, 13-годишно девојче кое го загуби животот во катастрофалниот земјотрес што ја погоди Хрватска во вторникот...
Занимливости

Мало девојче со „кражба“ го освои интернетот: Додека домашните снимале кореографија, го земала телефонот и смеејќи се почнала да бега (ВИДЕО)

Нејзината насмевка со денови се споделува на социјалните мрежи. Тоа не би било тоа, доколку девојчето не почнала да се смее додека бегала...
Занимливости

Секој би побегнал од собата во која спие ова 8-годишно девојче: Таа е веројатно најхраброто дете на светот! (ФОТО)

Холи Гринхалг има само осум години и во својата соба има “минијатурна зоолошка градина“. Бестрашното девојче спие во иста просторија...