Хроника Кисела Вода

Жени од Непал исчезнале во Охрид

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Жени од Непал исчезнале во Охрид

На 20.04.2024 во 15:00 часот во Полициската станица Кисела Вода, В.И.(24) од Охрид пријавил дека С.Ц.(41) и Л.С.(25), двете од Непал, кои биле вработени во негова фирма, се оддалечиле од домот во кој престојувале во Охрид.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Најнови вести од Хроника

To top