гостивар

Пронајдени се 103 резултати на тема „гостивар“
Хроника

Малолетници присуствувале и конзимирале алкохол во ноќен клуб- во полициска контрола уапсени и неколку танчарки

На 03.11.2019 во времето од 00,30 до 03,30 часот била извршена акциска контрола во пет угостителски објекти во Гостивар за откривање на малолетници...
Вести

Се огласи граѓанинот кој беше нападнат од пратеникот на СДСМ Благојче Трпески: „Тато зошто чичкото ни ја искрши колата и те удри“

Откако вчера пратеникот на СДСМ од Гостивар, Благојче Трпески,  по гостиварските улици делел правда преку социјалните мрежи се огласи...
Вести

Километарски колони од Стража кон Гостивар: Полиција нема, граѓаните кои возат не се безбедни поради несовесните возачи

Со часови се чека од Стража кон Гостивар. Километарски колони со автомобили вечерва го запреа сообраќајот на патот кој од Охрид води...