Хроника Се прегледуваат снимки

Затвореник повреден: Инцидент меѓу две групи во затворот во Шуто Оризари

Повеќе детали засега не се соопштуваат.

Затвореник повреден: Инцидент меѓу две групи во затворот во Шуто Оризари

Еден затвореник е полесно повреден во пределот на раката при „блиска“ средба меѓу две групи на затвореници што се случила денеска во затворот во Шуто Оризари, потврдија за Телма извори од казнено-поправната установа.

Инцидентот, како што појаснуваат, се случил при разминување на двете групи на дневна прошетка, но ситуацијата набрзо била ставена под контрола по интервенција на затворското обезбедување.

Повеќе детали засега не се соопштуваат.

Извори од затворот од Шуто Оризари за Телма истакнаа дека во тек е истрага за причините и начинот на кој се случил инцидентот, а се прегледуваат и снимки од безбедносните камери по што, како што најавија, ќе следува и официјално соопштение.

To top