затвор

Пронајдени се 100 резултати на тема „затвор“
Вести

На жена ѝ се заканува затвор поради навреди на Фејсбук: Ги “почестила“ со епитети поранешниот партнер и неговата сопруга

Британката Лејла Шахравеш се соочува со затворска казна во Дубаи, оти пред три години на Фејсбук новата сопруга на нејзиниот поранешен...
Познати

Нивната мајка си го одзеде животот, сега нивниот татко е во затвор: Ќеркичката на Панки не престанува да плаче по татко и

По апсењето поради малверзација со кредитна картички на Сашо Кимовски-Панки, неговата помала ќерка Каја секој ден чека да се врати татко...
Познати

Цеца откри детали од затворот од кои ќе ве полазат морници- „друштво ми правеа бубашвабите, а на ѕидовите беа моите стихови“

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Ражнатовиќ Цеца никогаш нема да ја заборави таа 2003 година и месец март кога беше ставена во затвор. Имено...
Вести

Командант Малишева им честиташе на напаѓачите на Јанакиески и Ристoвски и упати нови закани: „Нема да престанеме во оваа битка“

Мухамед Красниќи познат под прекарот Командант Малишева на својот Фејсбук профил објави статус во кој ги откри напаѓачите на Мили Јанакиески...
Вести

Или си СДСМ или не: Сликачите и снимачите од СДСМ и познатите партиски послушници вработени во охридскиот затвор (ФОТО)

Епидемијата на партиски вработувања се шири повеќе и повеќе. Па така или си СДСМ или не си. Ако си, ќе се вработиш и ќе славиш и забавуваш,...