затвор

Пронајдени се 47 резултати на тема „затвор“
Живот и стил

Ја чекала светла иднина, но влезе во светот на дрогата: Заврши во затвор, а таму и се породи – нејзиниот живот стана пекол!

Студенката која редела само десетки во индексот се породила во затвор, откако започнала да експериментира со кетамин и така „застранила“,...
Познати

Сопругата на Синан Сакиќ преживува пекол- Кога ќе видите што и направи синот на пејачот на неговата маќеа ќе се згрозите (ФОТО)

Сопругата на познатиот пејач Синан Сакиќ поминува низ вистински пекол неколку месеци откако го погреба нејзиниот сопруг. Имено веднаш...
Занимливости

Двајца браќа близнаци ги замениле местата во затвор: На едниот му се ближела смртната казна, а оваа измама ја шокираше целата земја

Двајца браќа близнаци кои истовремено престојувале во затвор, се договориле да ги заменат местата кога над еден од нив требало да се...
Познати

Два пати бил во затвор, жена му на породување одела со автобус: Нешта кои не сте ги знаеле за Оливер Драгојевиќ, а ќе ве расплачат

Оливер Драгојевиќ својот живот не го криел од семејството и пријателите. Сепак некои работи публиката ги знаела, а некои не. Сега за...
Занимливости

Невидена бруталност во руски затвор: Кога ќе престане да вика, го освестуваат со вода и продолжуваат со удари (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Видео снимка на која се гледа непрекинато малтретирање на затвореник, кое трае 10 минути во еден руски затвор, го вознемири светот. Како...