Хроника грабеж

Вооружен грабеж на банка во Илинден

Денеска (28.02.2024) во 10.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека во експозитура на една банка во нас.Илинден – Скопје едно лице со закана со огнено оружје од вработените одзело пари, соопштија од МВР.

Вооружен грабеж на банка во Илинден

Денеска (28.02.2024) во 10.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека во експозитура на една банка во нас.Илинден – Скопје едно лице со закана со огнено оружје од вработените одзело пари, соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top