илинден

Пронајдени се 103 резултати на тема „илинден“
Вести

Стоилковски: Одмакедончување на Илинден е одмакедончување на Македонецот, одмакедончување на Македонија

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот Фејсубк профил напиша статус во кој кажува дека проектот Одмакедончување е вистинскиот...
Вести

Граѓаните од Крушево: Имаме чувство како да сме на погреб, забележано е големо присуство на полициски службеници- од што се плаши власта?

Невообичаена атмосфера, мал број на граѓани, исвиркување на владината делегација беа само дел од денешната слика од празнување на 117...
Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минатото му се извинуваме на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по повод денешниот празник 2-ри Август Илинден се обрати од струшкото село Ташмаруништа. Вчера...
Вести

Трајковска до Владата: Ова е симболот на Илинден, кога го имате него не си играте дизајнери по дома со боички и коцки

Новинарката Жанета Трајковска преку Фејсбук и се обрати на Владата и и’ порача дека симболот на Илинден веќе постои и не треба да си...
Вести

Мицкоски: Илинден е носечкиот код врз кој почива македонската држава, борбата за слобода е константа и таа продолжува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати честитка до македонските граѓани по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден. -Илинден...