Хроника

ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ СРЕДЕ БЕЛ ДЕН ПУКАЛ СО ПИШТОЛ ВО НЕГО – избегал, па за неполни 20 минути го снашло пеколот!

ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ СРЕДЕ БЕЛ ДЕН ПУКАЛ СО ПИШТОЛ ВО НЕГО – избегал, па за неполни 20 минути го снашло пеколот!

На 22.02.2024 околу 14.20 часот во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишија од слобода А.К.(36) од Скопје, постапувајќи по пријава дека околу 14.00 часот во угостителски објект на ул.„Ќемал Сејфула“ во Скопје пукал во Е.С. и му нанел повреда во ногата.

Тој е задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top