Хроника во виничко

Внук ги нападнал дедо му и неговата невенчана сопруга

Внук ги нападнал дедо му и неговата невенчана сопруга

На 08.07.2024 во 22.30 часот полициски службеници при ОВР Виница го лишиле од слобода П.Т.(32) од виничко, по претходна пријава дека физички ги нападнал неговиот дедо П.Т. и неговата 70—годишна невенчана сопруга, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top