Хроника холивуд

ВИДЕО: Филмско апсење на долго баран криминалец во Скопје

Полицијата вчера во центарот на Скопје уапси нарко дилер баран со потерница во врска со оперативната акција „Планина“.

ВИДЕО: Филмско апсење на долго баран криминалец во Скопје

Полицијата вчера во центарот на Скопје уапси нарко дилер баран со потерница во врска со оперативната акција „Планина“.

Уапсено е лицето Е.С. од скопското село Грчец, по кое било распишана потерница.

„На 14.11.2023 во 12.20 часот во Скопје полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишија од слобода С.Е. (23) од с. Грчец, скопско, кој бил баран со потерница по наредба на КПУ Затвор Скопје, а во врска со чл. 215 од КЗ на РСМ осуден на казна затвор во траење од три години. С.Е. ќе биде предаден на надлежната казнено поправна установа“, објави МВР.

Видеото го објави порталот „24 инфо“, а еве како изгледаше апсењето.

To top