Хроника Со закана

УЖАС во Скопје: Малолетници силувале дете!

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

УЖАС во Скопје: Малолетници силувале дете!

На 01.12.2023 во 19.30 часот во Полициска станица Центар, Н.К. од Скопје пријавил дека на 28.11.2023 на подрачје на Центар двајца малолетници од Скопје со закана со остар предмет извршиле полов напад врз неговиот малолетен син и му одзеле личен предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top