Хроника ТРАГЕДИЈА

УЖАС ВО МАКЕДОНИЈА: Син го убил својот татко

УЖАС ВО МАКЕДОНИЈА: Син го убил својот татко

Денеска околу 16 часот полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.П.(28) од Скопје поради основи на сомнение дека со остар предмет во семејниот дом го убил својот татко Б.П.(75).

Смртта е констатирана од Итна медицинска помош. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

To top