Хроника СВР Скопје

Три лица истепале скопјанец

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Три лица истепале скопјанец

На 08.03.2024 во 14:00 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачјето на Центар во Скопје, по претходно недоразбирање бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу П.Л.(44), С.Џ.(41) и Н.А.(28) од една страна и К.И.(48) од друга страна, сите од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top