кочани

Пронајдени се 52 резултати на тема „кочани“
Вести

Мизрахи: Потребна е стандардна процедура за да реагираме во случаи како со 11-годишното бремено девојче од Кочани

По доставена претставка до Министерство за труд и социјална политика, денеска дојдовме во Берово заедно со инспекција од МТСП за вонреден...
Општини

Вечерва загаденоста во Кочани ги надминува сите граници- власите и оваа зима ќе останат глуви на барањата на граѓаните за почист воздух (ФОТО)

Загаденоста во Македонија веќе со месеци ги мачи граѓаните, а властите речиси никаде да не преземаат ништо. Истото се случува речиси...
Општини

Граѓаните на Кочани се само организираат: Протест за чист воздух овој викенд во градскиот парк во Кочани (ФОТО)

Самоорганизирана група на граѓани кои се нарекуваат “Граѓанска иницијатива за чист воздух” од Кочани за во сабота 9-ти Ноември со почеток...
Вести

Доцни сеидбата на ориз во Кочанско: Оризопроизводителите бараат „метлата” на Заев да заигра за директорот на „Водостопанство“

Доцни сеидбата на ориз во Кочанско на над 500 декари само во атарот на с.Грдовци. Оризопроизводителите од с.Грдовци го повикуваат на одговорност...