Хроника мвр билтен

Србин уапсен во Скопје, во себе чувал нож

На 14.05.2024 во 22.00 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле П.П.(22) од Република Србија, затоа што кај него бил пронајден нож.

Србин уапсен во Скопје, во себе чувал нож

На 14.05.2024 во 22.00 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле П.П.(22) од Република Србија, затоа што кај него бил пронајден нож.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top