штип

Пронајдени се 281 резултати на тема „штип“
Вести

Ефтимов: И по 48 часа снегот не е исчистен, граѓани во делови од Штип се уште се заробени поради неисчистени улици и тротоари

Почитуван градоначалник, несомнено, не сте информиран за состојбата во јавните претпријатија! Вашиот претходник, од џебот на граѓаните...
Вести

Јорданов: Филипче денес е должен да каже каков е исходот од инспекцискиот надзор во Клиничката болница во Штип, после смртта на пациентката од Берово

Овој дочек на Министерот за Здравство е со цел, да го потсетиме за состојбите во нашиот град. Венко Филипче денес е должен да каже каков...
Вести

Стоилковски: Дали испорачувачите на нелегални финансирања и други активности од криминалното подземје во Штип се дел од корона изборите?

Две дена нема ниту збор за прославите на СДСМ во Штип. А, според фотографиите кои што се шират на социјалните мрежи, станува се појасно...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Со изборите во Штип граѓаните на Заев му порачаа дека е чекор поблиску до крајот на неговото криминално владеење

СДСМ се радува на лажна победа. Победата во Штип на СДСМ е лажна како што е лажен датумот за преговори.  27.500 граѓани не излегоа на гласање...