штип

Пронајдени се 43 резултати на тема „штип“
Општини

СКАНДАЛОЗНО: Во Домот на млади во Штип исмевање на Богородица- граѓаните прашуваат какви трендови се шират кај младите? (ВИДЕО)

На 28 август оваа година, на денот на еден од најголемите христијански празници, празникот Успение на пресвета Богородица, во Домот на...
Вести

ФОТО: Заев со преполни автобуси од Струмица, Пробиштип и Македонски Брод се обиде да ги убеди Штипјани да гласаат „ЗА“ на референдумот

Премиерот Зоран Заев ја почна теренската кампања во пресрет на референдумот и патува низ градовите да ги убеди граѓаните дека треба...
Хроника

Пијан возач предизвика хаос Штип: Удрил во тезга и во две паркирани возила, па предизвикал тепачка, полицијата морала да пука

Во текот на вчерашниот ден во 19:00 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „Мирче Ацев“ и  улицата „Вита Поп Јорданова“...