ресен

Пронајдени се 39 резултати на тема „ресен“
Вести

Струга и Ресен побараа оставка од Заев: Македонскиот народ не смее да дозволи Заев да посегне по историјата, јазикот и идентитетот (ФОТО)

Покрај онаа блоката која што денес се случи пред Владата на Република Македонија и онаа пред Министерството за надворешни работи, вечерва...
Вести

Ромите од Ресен на улица- власта им ветила дека нема да им ја исклучат струјата, па сега се соочија со спротивното (ФОТО)

Револтирани Роми денеска излегоа на протест против тоа што им било ветено од страна на власта за време на партиските митинзи дека нема...
Вести

Жителите на Ресен до Заев и СДСМ кои денеска се во посета на градот: Парите од Рекет барајте ги кај браќата Заеви (ФОТО)

Додека Заев денеска е на средба со граѓаните на општина Ресен, тие преку парола му порачаа „добре дојде“ во нивниот град. Имено жителите...