Хроника СВР Скопје

Пукање во Чаир: Едно лице рането со куршум, друго повредено со нож

Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок.

Пукање во Чаир: Едно лице рането со куршум, друго повредено со нож

На 07.04.2024 во 18:58 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Чаир, А.П.(22) и А.П.(23), двајцата од Скопје, со огнено оружје и остар предмет биле нападнати од неколку лица, при што А.П.(23) бил повреден со остар предмет, додека А.П.(22) се здобил со повреди од огнено оружје.

Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок.

To top