чаир

Пронајдени се 156 резултати на тема „чаир“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо да нарачува празни деманти од МВР, треба да одговори со кој дел од видеото од пукањето во Чаир не се согласува?

Наместо празни зборови само и само да останат на власт, Оливер Спасовски и СДСМ треба да побараат одговорност за вториот човек во БЈБ,...
Скопје

Расчистена дива депонија и одложени 20 кубни метри кабаст отпад во рамките на акцијата за генерално чистење на општина Чаир

Во текот на неделава во скопската општина Чаир секојдневно се одвиваат активности во рамките на акцијата за пролетно генерално чистење...
Скопје

Санација на оштетувањата на улица Цветан Димов и санација на светлосната сигнализација на крстосниците во општина Чаир

Екипите на ЈП Улици и патишта Скопје денес /вторник/ 19.04.2022г. во рамките на големата пролетна работна акција во општината Чаир работеа...
Хроника

Драма во спортска обложувалница во Чаир – крадец со нож сакаше да нападне вработен, но кармата брзо го стигна (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави шокантно видео од обид за грабеж на спортска обложувалница во Скопје, поточно во Чаир, кој можеше да заврши...