Хроника Штип

Приведен насилник, ги истепал невенчаната сопруга и нејзината ќерка

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Приведен насилник, ги истепал невенчаната сопруга и нејзината ќерка

На 16.02.2024 во 19:30 часот во Штип, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода С.С.(33) од Штип затоа што во семејниот дом физички ги нападнал неговата невенчана 29-годишна сопруга и нејзината малолетна ќерка.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

To top