Сообраќај

Пронајдени се 158 резултати на тема „Сообраќај“
Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по влажни коловози, надлежните апелират на внимателно возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози, при што на одредени патни правци кои поминуваат...
Регион

Сообраќајот во Атина во последната половина од јануари на исто ниво како лани, и покрај карантинот и мерките

Во последните две седмици од јануари сообраќајот во Атина бил на исто ниво како и лани за истиот период, иако оваа година во сила се посебни...
Вести

Намалениот интензитет на сообраќај го намали бројот на жртвите во сообраќајот, а Спасовски се фали дека тој е заслужен за тоа

Оливер Спасовски пред некој ден, а сега и неговиот портпарол Тони Ангеловски им ја навредуваат интелигенцијата на граѓаните со тоа...
Хроника

Судир на две патнички возила кај Длабочица, сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во целосен прекин

Две патнички возила се судрија вечерва во атарот на селото Длабочица, кривопаланечко, поради што сообраќајот на патот Куманово – Крива...