Хроника Кисела Вода

Приведен 65-годишен скопјанец, ја нападнал својата поранешна сопруга

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.    

Приведен 65-годишен скопјанец, ја нападнал својата поранешна сопруга

На 07.02.2024 во 21:50 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.С.(65) од Скопје.

Приведен е затоа што околу 17:00 часот во домот физички ја нападнал неговата 62-годишна поранешна сопруга и ѝ се заканил со остар предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top