Хроника Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Повреден скопјанец, бегал од кучиња скитници кај скопските клиники

При обид да побегне, паднал и се здобил со повреди констатирани во Ургентниот центар во комплексот.

Повреден скопјанец, бегал од кучиња скитници кај скопските клиники

Денеска (15.05.2024) во 01:12 часот во СВР Скопје, И.С.(38) од Скопје пријавил дека во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје бил нападнат од кучиња скитници.

При обид да побегне, паднал и се здобил со повреди констатирани во Ургентниот центар во комплексот.

To top