кучиња скитници

Пронајдени се 84 резултати на тема „кучиња скитници“
Општини

Охрид полн со туристи, но и со глутници бездомни кучиња: Општинските власти немаат решение за проблемот (ФОТО)

Главниот туристички центар окупиран од кучиња скитници. Десетина кучиња постојано лаат и ги вознемируваат охриѓани и туристите. Граѓаните...