Хроника МВР

Полицијата пронајде 238 штеки цигари, во торбите имало и нешто друго

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Полицијата пронајде 238 штеки цигари, во торбите имало и нешто друго

Полициски службеници денеска пронашле 238 штеки цигари, тутун и други предмети.

Како што информира МВР, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин и Граничен надзор Богородица на место викано „Вршник Бара“ денеска во 4:00 часот забележале две лица на меѓуграничниот простор, кои носеле торба и неколку ќеси.

Лицата ги оставиле торбата и ќесите, а потоа го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

To top