Хроника Насилство

Оштетил возила на две лица и им се заканувал

Пријавениот со дрвен предмет оштетил возила

Оштетил возила на две лица и им се заканувал

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.Н.(44) од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 02.11.2023 на локалниот пат Виница–с.Лески, пријавениот со дрвен предмет ги оштетил возилата на Д.С. и Т.С. од с.Лески и им упатил закани.

To top