возила

Пронајдени се 67 резултати на тема „возила“
Економија

Граѓаните изреволтирани: Што се крие зад новиот законот за регистрација на возила со странски регистарски таблички ?

Министерот за Економија, Крешник Бектеши, неодмна во јавноста излезе со изјава дека се донесува закон за сите странски возила кои што...
Вести

Народот живее во сиромаштија, функционерите се луксузираат: Државните институции потрошиле 8 милиони евра за нови возила

Центарот за граѓански комуникации (ЦГК) ги објави истражувањето и базата на податоци на набавените нови патнички возила од државните...