Хроника Струга

Охриѓанец фатен со кокаин, доби кривична пријава

На 26.01.2024, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин.

Охриѓанец фатен со кокаин, доби кривична пријава

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава  против В.Т.(29) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 26.01.2024, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин.

To top