Струга

Пронајдени се 144 резултати на тема „Струга“
Вести

ДСЗИ ќе издаде решение за забрана за вршење на дејност на специјалистичка ординација по гинекологија и акушерство во Струга

По налог од директорот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) и по добиени сознанија дека во специјалистичка ординација...
Вести

Милошоски на средба со стопанствениците од Струга, се разгледуваат можностите на кој начин преку Собранието да им се помогне на истите

Денес во Струга ќе разговараме со стопанствениците од градот. Главната тема ќе биде лошата економска состојба, она што не загрижува...
Вести

Битола и Охрид добија сериозна конкуренција: Елката во Струга е на кружен тек,а на врвот наместо ѕвезда, бандера и Неготино е во игра! (ФОТО)

Реакциите во јавноста речиси никако да престанат поради тоа што власта без срам и перде им го нуди на граѓаните. Речиси два дена Охрид...
Вести

Струга и Ресен побараа оставка од Заев: Македонскиот народ не смее да дозволи Заев да посегне по историјата, јазикот и идентитетот (ФОТО)

Покрај онаа блоката која што денес се случи пред Владата на Република Македонија и онаа пред Министерството за надворешни работи, вечерва...