Струга

Пронајдени се 81 резултати на тема „Струга“
Хроника

Во Струга никнуваат дивоградби на секој чекор- кривична пријава за сопственик и инвеститор на автокамп и два помошни објекти

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Б.К. (50) од с.Калишта, струшко, поради постоење...
Хроника

Опколил продавница за сувенири во Струга со метални шипки под напон кој ги поставил на диво- 18 годишно момче погодено од струен удар

Вчера во 22:40 часот во Полициска станица Струга, било пријавено дека на улица „Сергеј Есенин“ од струен удар бил погоден Е.А.(18) од Струга...
Општини

Депонија во срцето на градот: „Во екот на летната сезона во Струга никогаш не било позагадено и позатрупано со ѓубре“

Во екот на летната сезона во Струга никогаш не било позагадено и позатрупано со ѓубре, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ Струга. -Центарот на...