Хроника Ужас

ОБИД ЗА УБИСТВО ВО СКОПЈЕ: Малолетник и двајца мажи ранети, еве што се случило во август

На 02.08.2023, М.И. со нож му нанел убодна рана на И.С.(28), по што Н.С. со огнено оружје пукал кон второпријавениот и кон малолетник и им нанел прострелни рани.

ОБИД ЗА УБИСТВО ВО СКОПЈЕ: Малолетник и двајца мажи ранети, еве што се случило во август

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.С.(32) и М.И.(52), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

На 02.08.2023, М.И. со нож му нанел убодна рана на И.С.(28), по што Н.С. со огнено оружје пукал кон второпријавениот и кон малолетник и им нанел прострелни рани.

Иако ужасот се случил во август, настанот е заведен во денешниот билтен на МВР, каде информираат дека сега е поднесена кривична пријава.

To top