пиштол

Пронајдени се 107 резултати на тема „пиштол“
Хроника

Додека го чистел пиштолот на татко му си испукал куршум во нога: Полицијата на терен, лицето пренесено во болница

На 29.12.2021 околу 20.00 часот во Полициското одделение Ропотово било пријавено дека во с.Житоше, прилепско, А.П.(25) од с.Житоше, додека го чистел...
Регион

НАЈНОВА ВЕСТ ОД БЕЛГРАД: Лицето со пиштол прави хаос, се заканува и се крие од полицијата – блокиран тој дел од градот (ВИДЕО)

Во белградската населба Коњарник се случува вистинска драма – човек кој има пиштол со себе се крие од полицијата, а како што тврдат...
Хроника

Го сопреле на Бит Пазар, излегол од автомобил па почнал да бега – пронајдени куршуми и пиштол во возилото, возачот фатен

На 10.09.2021 во 17.20 часот на подрачје на Бит пазар од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода Б.А.(27) од Скопје. Откако сопреле...