обид за убиство

Пронајдени се 45 резултати на тема „обид за убиство“
Хроника

Се обидел да убие две лица со оружје за кое немал дозвола – поднесен предлог за мерка притвор против 24 годишен скопјанец

Основното јавно обвинителство Кочани донесе Наредба за спроведување истражна постпка против 24-годишен скопјанец, поради постоење...
Хроника

Обвинителството открива морничави детали: Велешанецот и се заканувал дека ќе ја однесе во гроб сопругата додека ја тепал

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес вчера донел Наредба за спроведување истражна постапка против лице на 57-годишна...