Хроника СВР Скопје

Нападнат вработен во приватна здравствена установа

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нападнат вработен во приватна здравствена установа

На 14.06.2024 во 17:10 часот во СВР Скопје, Ж.Т.(39) од Скопје пријавил дека околу 15:40 часот на работното место во приватна здравствена установа на подрачјето на Центар, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од Х.Х. од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

To top