Хроника удрил во столб

МВР со детали за вчерашната сообраќајка: Тешко повреден 20- годишен скопјанец

МВР со детали за вчерашната сообраќајка: Тешко повреден 20- годишен скопјанец

На 10.06.2024 околу 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Србија“, Х.Б.(20) од Скопје, управувајќи патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во столб од улично осветлување.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во „Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

To top