Хроника Центар

Млад скопјанец бил агресивен кон полицајци

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Млад скопјанец бил агресивен кон полицајци

Денеска (23.05.2024) во 04:30 часот, полициски службеници од Полициската станица Центар го привеле З.Т.(22) од Скопје, затоа што на подрачјето на Центар го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top