Хроника Приведено едно лице

Медицинска сестра нападната во скопска клиника

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Медицинска сестра нападната во скопска клиника

На 20.12.2023 во 17:20 часот, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода Б.Т.(44) од Гевгелија затоа што околу 10:45 часот во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје физички ја нападнал медицинската сестра Н.Р.Б.(41) од скопско.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top